DASHURI DHE VUAJTJE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit
DASHURI DHE VUAJTJE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit
DASHURI DHE VUAJTJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DASHURI DHE VUAJTJE

MIRESEVINI NE WEBSITIN TONE KETU DO TE GJENI . POEZI . BARSALETA . CHAT SHPRESOJ TE KALOJM BUKUR KETU
 
PortaliForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anëtarët tjerë * Shikoni temat para se të hapni një të re, mos hapni tema të dyfishta Antarët e Stafit kanë të drejtën të fshijnë, dhe te redaktojnë, lëvizin ose mbyllin tema të caktuara (pa paralajmërim) që shkelin rregullat e forumit. Stafi do të përpiqet të krijojë një atmosferë sa më të këndshme në forum, duke mos lejuar ofendimet dhe fjalorin e pahijshëm.★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ Ju faleminderit ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★

 

 Syri i Kalter

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
[ Pergjegjes i forumit ]
Admin


Shteti Shteti : Albania Postime: Postime: : 398
Data e regjistrimit Data e regjistrimit : 19/10/2010
Piket Piket : 1114
Mosha : 35

Syri i Kalter Empty
MesazhTitulli: Syri i Kalter   Syri i Kalter EmptyFri Oct 29, 2010 2:02 am

Syri i Kalter (Blue dt Syri) është një pranverë karstike në shpatin perëndimor të Shqipërisë maleve ndodhet Mali i Gjerë. Ajo ka 6 m / s është më e ujit të burimit në vend.
Uji hyn nën presion të lartë nga tenxhere nga një burim, në thellësinë e saktë ende nuk është hulumtuar. Temperatura është 12,75 ° C me një devijim minimale prej vetëm 0,15 ° C. në dritën e gëlqerorëve të ndritshme shtuar para se të ujit në dritën e diellit, një ngjyrë blu të thellë, e cila edhe i jep emrin. Ujin e Syri i Kalter rrjedh në Bistrica nga të cilat burimi për energjinë është dammed për një moment.
Në verën e vitit 2004, burimi është tharë përkohësisht deri.
Zona e menjëhershme (180 ha), është i mbrojtur dhe është e dushkut dhe panjë pemë e shënuara me. Pranë burimit të hurdha të peshqve janë krijuar, ujë ushqyer të saj nga. Sot ata janë më të rrallë të përdorur. Edhe pse caktuar si zonë e mbrojtur, në fund të 1990 viteve të ndërtimit të një restorant në Syri i Kalter të lejuara, në mënyrë që të lagjes ka humbur origjinal apelin e tij shumë. Ende është burimi, por nje destinacion popullor, që të qyteteve afër Delvinës dhe Sarandës në gjysmë ore për të arritur në makinë është.
Syri i Kalter Syri_i_kalter2
Syri i Kalter Syri_i_Kalter
Syri i Kalter Syri
Syri i Kalter +-syri%20i%20kalter8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://love.albanianforum.net
 
Syri i Kalter
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI DHE VUAJTJE  :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Gjithcka mbi Shqiperine ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★-
Kërce tek: