DASHURI DHE VUAJTJE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

DASHURI DHE VUAJTJE

MIRESEVINI NE WEBSITIN TONE KETU DO TE GJENI . POEZI . BARSALETA . CHAT SHPRESOJ TE KALOJM BUKUR KETU
 
PortaliForumGalleryCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anëtarët tjerë * Shikoni temat para se të hapni një të re, mos hapni tema të dyfishta Antarët e Stafit kanë të drejtën të fshijnë, dhe te redaktojnë, lëvizin ose mbyllin tema të caktuara (pa paralajmërim) që shkelin rregullat e forumit. Stafi do të përpiqet të krijojë një atmosferë sa më të këndshme në forum, duke mos lejuar ofendimet dhe fjalorin e pahijshëm.★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ Ju faleminderit ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★

Share | 
 

 Do te dua edhe nese vuajtje me sjell,

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
[ Pergjegjes i forumit ]
avatar

Shteti Shteti : Albania Postime: Postime: : 398
Data e regjistrimit Data e regjistrimit : 19/10/2010
Piket Piket : 1114
Mosha : 30

MesazhTitulli: Do te dua edhe nese vuajtje me sjell,    Sun Oct 31, 2010 1:30 am

Do te dua edhe nese vuajtje me sjell,
Do te dua edhe nese vdekje mua me sjell,
Do te dua edhe nese kjo Dashuri mua me vret,
Do te dua si tani e pergjith mon.

Te dritarja te pres po jo je shume larg
as qe me degjon dhe as qe me shikon
po une perkundrazi gitmone te degjoj te shikoj prane te ndjej
me duket sikur prane meje je dhe gjithmone do jeshe.

2 pika lot' per dashuri
2 zemra qe ndodhin ende ne vetmi
2 zemra te arta
2 zemra te zjarrta
e duan njera tjetren edhe pse jan te lartaper ty ne li...

Te Dua…
Mos i thuaj asnjeriut qe te thash te dua
por thuaj zemres te me dojë edhe ajo mua.
te dua ne mengjes te dua ne darkë,
do te doja te te puthja por….
te kam shum largë……

Kur jam me ty eshte njesoj
sikur te perjetoj nje enderr te bukur,
por ne kete enderr eshte edhe frika,
frika se mos do te zgjohem shpejt….
dhe gjithcka do te mbaroje……….

Sa kohe u be qe s’shoh syte e tu dhe prape i perfytyroj.
Sa kohe u be qe nuk puth buzet e tua..
dhe prape e ndjej ngrohtesine e tyre.
Sa kohe u be qe nuk perkedhel me trupin tend…
dhe prape e ndiej aty ne trupin tim.
Dua te te shoh perseri,po jane vec lutje te kota pa gram shprese,
se fati deshi qe te ishim larg.
E kjo largesi na beri te kuptonim se sa e donim njeri-tjetrin........

te dashurosh
eshte marrezi sepse dashurija te ben te but te meshirshem te mos dashurosh do te thot te jesh njeriu me i fort ne bote sepse ateher je shum i mir ndaj te mireeve dhe i pa meshirshem ndaj te keqijeve dashurija eshte gjeja me e bukur por gjeja me e keqe qe mund ti ndodh nje njeriu

Po te dergoj nje te puthur,
ne faqen tende te bukur,
po te dergoj nje te percafuar
nese je e vetmuar,
e kur te jesh prap ne vetmi,
lexo sms-n time perseri.

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty

dua nje pershendetje ne naten me shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri

nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUA...

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://love.albanianforum.net
gonnaShteti Shteti : kosova Postime: Postime: : 2
Data e regjistrimit Data e regjistrimit : 14/07/2012
Piket Piket : 2

MesazhTitulli: te urrej s ete dua   Sat Jul 14, 2012 11:03 am

te dua aq shum saqe dashuria per ty kerkon tete harroj SDFGDFG
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Do te dua edhe nese vuajtje me sjell,
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dashnim Hebibi:Dita e flamurit u festua edhe në Bosnjë e Hercegovinë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI DHE VUAJTJE  :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Dashuria★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Nje mesazh per ate qe te do zemra shum★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★-
Kërce tek: