DASHURI DHE VUAJTJE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

DASHURI DHE VUAJTJE

MIRESEVINI NE WEBSITIN TONE KETU DO TE GJENI . POEZI . BARSALETA . CHAT SHPRESOJ TE KALOJM BUKUR KETU
 
PortaliForumGalleryCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anëtarët tjerë * Shikoni temat para se të hapni një të re, mos hapni tema të dyfishta Antarët e Stafit kanë të drejtën të fshijnë, dhe te redaktojnë, lëvizin ose mbyllin tema të caktuara (pa paralajmërim) që shkelin rregullat e forumit. Stafi do të përpiqet të krijojë një atmosferë sa më të këndshme në forum, duke mos lejuar ofendimet dhe fjalorin e pahijshëm.★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ Ju faleminderit ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★

Share | 
 

 Urim i munguar...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
[ Pergjegjes i forumit ]
avatar

Shteti Shteti : Albania Postime: Postime: : 398
Data e regjistrimit Data e regjistrimit : 19/10/2010
Piket Piket : 1114
Mosha : 30

MesazhTitulli: Urim i munguar...   Sun Oct 31, 2010 1:15 am

Urim i munguar

E gjate m'u duk ora,
e pafund ndoshta,
por urimin tend se mora,
shpresat qene te kota.....

Tere diten cel e kam shtrenguar,
prita urimin tend,
ate urim te munguar,
qe lendimin e ka te rende.

Pa fund mashtrime
dhe fjale te pandjera,
vetem justifikime
dhe lendime te tjera.....

Keto ti dhuron
dhe serish justifikohesh,
gabimet i mohon dhe
me fjale vrasese ne sulm hidhesh.

Vertete s'eshte fundi i botes
qe s'u dha 1 urim,
ja leme dhimbjet kohes,
cdo gje ne kete jete e ka nje kthim.

Mund te kesh arsye pa fund,
arsye qe ndoshta une s'i di,
une mikja,shoqja jote e durueshme dhe kur s'mund,
ajo qe te fali nga vetja teper dashuri.

Ti nuk e dhurove
dhe pse pafund u prit ai urim,
s'ka gje katil i femrave,
kam faj une qe lashe tek ty zemren,shpirtin tim.

Ti s'mund ta harroje
dhe perse-ne e di,
ti qe s'pranon faje
dhe indiferent rri.

S'te takonte t'me vrisje mua,jo ti,
A s'ka vuajtur boll ky shpirti im?
Ti qe gjithcka timen di,
Si munde te mos e beje ate urim?

Ty qe te them dashuri e mik,
ty qe te hapa zemren,fshehtesite te tregova,
me ty harrova qe dashurine e kam frike,
tek ti une besova.

Nuk eshte ndjenje,perqafim as puthje 1 urim,
por eshte melhem per shpirtin,
per te duruar largesine,
Ai urim eshte nje shkak i mire,
per t'i treguar dikujt qe s'eshte hedhur ne harrim.

Mendo c'te duash,
dhe qe po e ul veten=
une kete per askend se bej,
Por prap njeri mbetem,
kam nje mall qe dhemb.

Vertete jam larg-dhe u bene kohe,
kjo s'do te thote te mbytem ne harrim,
une kam kujtimet atje,kam jeten,shoqerine.
Kam vendin ku linda....ku rastesisht te njoha ty shpirti im,,,,,
,,,,Me lot ne sy e mbyll kete vajtim......
ME DHIMBJEN E MUNGESES SE TENDIT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://love.albanianforum.net
 
Urim i munguar...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI DHE VUAJTJE  :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Dashuria★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Nje mesazh per ate qe te do zemra shum★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★-
Kërce tek: