DASHURI DHE VUAJTJE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

DASHURI DHE VUAJTJE

MIRESEVINI NE WEBSITIN TONE KETU DO TE GJENI . POEZI . BARSALETA . CHAT SHPRESOJ TE KALOJM BUKUR KETU
 
PortaliForumGalleryCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anëtarët tjerë * Shikoni temat para se të hapni një të re, mos hapni tema të dyfishta Antarët e Stafit kanë të drejtën të fshijnë, dhe te redaktojnë, lëvizin ose mbyllin tema të caktuara (pa paralajmërim) që shkelin rregullat e forumit. Stafi do të përpiqet të krijojë një atmosferë sa më të këndshme në forum, duke mos lejuar ofendimet dhe fjalorin e pahijshëm.★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ Ju faleminderit ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★

Share | 
 

 Pse me tradhetove

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
[ Pergjegjes i forumit ]
avatar

Shteti Shteti : Albania Postime: Postime: : 398
Data e regjistrimit Data e regjistrimit : 19/10/2010
Piket Piket : 1114
Mosha : 30

MesazhTitulli: Pse me tradhetove   Sun Oct 31, 2010 1:12 am

Pse me tradhetove?

Pse me tradhetove, apo mir stu solla
pse moj e pa bese, i vure vetes njolla
Un mendoja gjithmon, pse ti nuk me shkruan,
pa kujto pak vitet qe bashk kaluam.
Kujto pak ate dit kur beja si i pire,
kur rrija pran shtratit, kur ti ishe shtrire.
A ke valle ti zemer, a ke ti kujtes, pa mendohu mir
me ke len pa shpres.
Kur do me pergjigjesh, deri sa te pres,
mos ke menduar deri sa te vdes.
Kete dua un se mbeta i mjere,
ke te puth ne buze e ke te mbaj ne prere.
Pse sma thua hapur, te pakten ta di
se tani ke nje dashnor te ri
C'te shtyn valle qe tme braktisesh,
dhe fare pran meje dashurin me tjeter ta nisesh.
Po te lutem shum, vec nje amanet
po nuk te pash nuse, dheu nuk me tret.
Ti kur te martohesh nje ftese me dergo
me fustan te bardh ty dua te shoh.
Dhe un do te vij tamam si nje lypsar
e do te ngre dolli per burrin qe ke mar.
Dhe ne spati raki, kam lotet e mi
e ne u mbarofte vera, asgje te mos ket
ateher do pij gjakun tim te nxeht
Dhe ne spati meze,kam zemren time,
ajo esht ber cop e therrime.
Pastaj ler te vdes, asgje mos tkerkoj,
se vetem e vdekur, ty mund te harroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://love.albanianforum.net
 
Pse me tradhetove
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI DHE VUAJTJE  :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Dashuria★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Nje mesazh per ate qe te do zemra shum★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★-
Kërce tek: