DASHURI DHE VUAJTJE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

DASHURI DHE VUAJTJE

MIRESEVINI NE WEBSITIN TONE KETU DO TE GJENI . POEZI . BARSALETA . CHAT SHPRESOJ TE KALOJM BUKUR KETU
 
PortaliForumGalleryCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anëtarët tjerë * Shikoni temat para se të hapni një të re, mos hapni tema të dyfishta Antarët e Stafit kanë të drejtën të fshijnë, dhe te redaktojnë, lëvizin ose mbyllin tema të caktuara (pa paralajmërim) që shkelin rregullat e forumit. Stafi do të përpiqet të krijojë një atmosferë sa më të këndshme në forum, duke mos lejuar ofendimet dhe fjalorin e pahijshëm.★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ Ju faleminderit ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★

Share | 
 

 Natën e mirë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
[ Pergjegjes i forumit ]
avatar

Shteti Shteti : Albania Postime: Postime: : 398
Data e regjistrimit Data e regjistrimit : 19/10/2010
Piket Piket : 1114
Mosha : 30

MesazhTitulli: Natën e mirë    Sun Oct 24, 2010 1:30 pm

Dhe nëse lind dikur një tjetër
e unë më s'do ekzistoj
mos u tremb

Do t'më gjesh si yll kur të ecësh netëve të akullta
ndoshta në shikimin e një fëmije që do t'kaloj përpara teje
ndoshta në flakën e një qiriu
që do të mbash kur të kalosh pyje të dendura e të errëta

Se lart në qiell atje ku banojnë yjet,
mblidhen të gjithë poetët
dhe dashnorët thithin në qetësi fletë jeshile
përtypin pluhur të florinjtë
kapërcejnë lumenj

Dhe presin të zvogëlohen orbitat
të arratisen ngadalë në gjumin tënd
të bëhen rënkim në anë të buzëve të tua
të t'zgjojnë e të shohësh nga dritarja
fytyrën time të ndritshme
që krijon për ty orbitë yjesh
të t`buzëqeshi
të t`pëshpëriti ëmbël
Natën e mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://love.albanianforum.net
 
Natën e mirë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI DHE VUAJTJE  :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★Poezi ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ :: ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★ Ketu munde te postoni poezi ★.¸.·´¯)(¯`·.¸.★-
Kërce tek: